http //192.168.o.1.1 asus

http //192.168.o.1.1 asus modem bağlantı sorunları ve cevapları ile bilmeniz gerekenler v.s Günümüz dünyasının işleyiş sistemi artık teknolojiye bağlı olarak gelişmektedir. Hayatımızın her aşaması, her alanı artık teknolojiyle şekillenmektedir. Teknoloji her konuda en büyük yardımcımız olmaya devam etmektedir. Teknoloji sayesinde eskiden zor olan tüm işler kolaylaşmakta ve hız kazanmaktadır. Özellikle son yüz yıl içerisindeki gelişmeler çağımızı şekillendirecek kadar önemli boyutta olmuştur.

Çağımızın en büyük teknolojisi bilindiği  üzere internettir. İnternet sayesinde tüm işler kolaylaşmakta, uzaklar yakın olmakta, eskiden çözülmesi oldukça güç olan pek çok problemin çözümü oldukça basitleşmektedir. İnternet artık hayatımızın her yerindedir. Evde, okulda, iş yerlerinde, hastanelerde ve hatta sokaklarda internet hizmetinden faydalanabilecek kadar gelişmiş bir hizmet ağı sunulmuştur.

İnternet artık bizim için olmazsa olmaz bir hal almıştır. Tüm işlerimizin temelinde internet yatmaktadır ve o olmadan tüm her iş ilerleyişini durdurmaktadır. Tüm resmi kurumların işleyişi, hastanelerin işleyişi, bankaların işleyişi, özel şirketlerin işleyişi kısaca dünya sisteminin işleyişi artık internet aracılığı ile sağlanmaktadır.

İşte bu yüzden her ev ve her iş yeri internet bağlatmak zorundadır.  İşlerini yürütmek isteyen herkes internet kullanmak amacıyla bu bağlantıyı sağlamak için başvuruda bulunmaktadır. Günümüzde internet bağlantısı olmayan hemen hemen hiçbir ev ya da iş yeri kalmamaktadır. Herkes internetin nimetlerinden faydalanabilmek için gerekli yerlere başvuruda bulunmakta ve bunun sonucunda da bağlantı kurabilmek için gerekli olan en önemli araç olan modem sahibi olmaktadır.

ASUS MODEM

Farklı farklı markalarda pek çok modem bulunmakta olup bunlardan biri de Asus’tur. Bu marka modem ile ilgili bilgileri almak için http //192.168.o.1.1 linki tıklanabilir. Bu link ile modemle bilgilere ulaşmak dışında başka işlemler de yapılabilir. Çünkü bu IP adresi bizim modemimizin yönetim panelidir. Modemimizle ilgili her şey bu sayfa aracılığı ile yapılabilir. Asus markalı kablosuz modemlerin kurulum şekli, nasıl kullanılacağı, modemin nasıl isimlendirilebileceği, nasıl şifre koyabileceğimiz bilgisine buradan ulaşabilmekle söz konusu işlemleri de bu link üzerinden yapabiliriz. Yine şifre değişikliği, modemin isminin değiştirilmesi ya da şifresiz kullanım için aynı link tıklanabilir ve tüm bu işlemler halledilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir