192.168.I.I Android VPN Bağlanmıyor – VPN Ayarları

VPN (Virtual Private Network ) Türkçe adı ise, sanal özel ağ anlamına gelmektedir. İnternete bağlanma özgürlüğü sunmaktadır. Bunun yanında da farklı ülkelerdeki sunuculardan internete bağlanmanızı sağlamaktadır. Yasak olan sitelere VPN bağlantısı ile erişiminizi sağlayabilirsiniz. Diğer en önemli özelliği ise, IP nizi gizleyerek kişisel bilgilerinizi ve hatta banka bilgilerinizi koruyabilirsiniz.

Android cep telefonlarınızdan veya tabletlerinizden bağlanabileceğiniz  VPN servislerden bazıları, Hotspot Shield VPN, Hideman VPN, Zenmate VPN olarak belirtebilirim. Üllkemizde özellikle geçen sene olan olaylardan dolayı Goole ve Yotube gelen kısıtlamalar yüzünden VPN kullanıcıları dahada çoğaldı. Çünkü VPN sayesinde bu tür sorunlar yaşanmıyordu.                                                                                                                              Android cihazlarınıza VPN uygulamasını indirmeniz için, cihazınızın market programlarından kolaylıkla indirebilirsiniz. Kurulum aşamasını sizi program yönlendirecektir. Kurulumunu sağladıktan sonra, bağlanmak istediğiniz bölgeyi seçmeniz gerekecektir. Böylelikle farklı yerdeki internet bağlantısını kullanabileceksiniz. Hatta bu uygulama sayesinde çevrenizdeki arızalardan da kendinizi koruyabileceksiniz. İnternete bağlanma hızınız yükselecektir.

Android cep telefonunuzun ayarlar bölümünden diğer ağlar bölümüne girerek VPN kur ve yönet olarak başlamalısınız. VPN ağı ekleyerek isim kısmına istediğinizi ismi yazabilirsiniz. Sunucu kısmına euro.195.vpnbook.com olarak yazabilir ya da başka bir sunucunuz var ise, onu yazabilirsiniz. Bağlantı kurucusuna girdiğiniz zaman karşınıza kullanıcı adı ve şifre gelecektir. Kullanıcı adına vpnbook ve şifreye de ücretsiz vpn şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

Hesap bilgilerimi kaydet seçeneğini de işaretlediğiniz taktirde bağlanabilirsiniz. Birkaç denemeler yapmanız gerekebilir. Yani hemen bağlanmayabilir. Bunun için vazgeçmeyin, birkaç defa deneyin. Mutlaka bağlanacaktır. Kurulumunuz gerçekleştikten sonra istediğiniz siteye girişinizi sağlayabilir, engellenmiş sitelere girişim sağlayabilirsiniz.

VPN sayesinde kamuya açık alandaki internet bağlantısını kullanmanızı sağlamaktadır. Bulunduğunuz ağ üzerinden görünmez olmasa da anlaşılmaz olmanızı sağlamaktır. Bundan dolayı bazı güvenlik şirketleri özellikle VPN bağlantısı kullanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir