Ethernet ve Wifi Geçerli Bir İP Yapılandırmasına Sahip Değil

Ethernet ve wifi geçerli bir İP yapılandırmasına sahip değil sorunu ve çözümü hakkında: Bilgisayarları artık hayatımızın her anında kullanıyoruz. Tamamen teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde, bizim için artık bilgisayarlar adeta vazgeçilmez. Günlük hayatımızdaki tüm işlemlerimizi bile bilgisayarlar sayesinde yapabiliyoruz.  Bilgisayarlar sayesinde dünya çok büyük olmaktan çıktı. Hatta bu konuda bağımlılarını bile görebiliyoruz. Başından ayrılmayan, gününün büyük bir vaktini bilgisayar başında geçiren insanlar var. Bilgisayarlar hayatımızı en kolaylaştıran cihazlardır  ama bir çoğumuz içinde çok karmaşıktır. Oluşacak bir aksaklıkta bilgisayarın dilinden anlamak önemlidir. Bilgisayarlara gelen güncellemeler sonucunda bazı sorunlar yaşayabiliriz. Bunlardan en yaygın olanı ise, internette bağlanamamaktadır.

Yani, ethernet veya wifi geçerli bir ip yapılandırılmasını sahip değildir uyarısıdır. Böyle bir durumda bilgisayarınızdan internette bağlanamaz ve kullanamazsınız. Özellikle birçok kişi güncellemelerde Windows 10 programını yüklemesi sonucunda oluşmaktadır. Yani, bilgisayarınıza uyum göstermediğinden dolayı aksaklık oluşabilir. Ya da bilmeden yaptığınız bir yükleme sonucunda da  internet bağlatısında sorun yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumda yapılması gereken bazı aşamalar vardır.

1. Ekranın sağ alt köşesindeki internet bağlantısı tıklayın.

2. Çıkan ekranda bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin yazısı üzerine tıklayın

3. Kablosuz ağ bağlantısından özellikler seçeneğine giriş yapın.

4.İlk yapmanız gereken Virtualbox ve Jumpstart ı kaldırın.

Bunları kaldırdığınız anda Wireless en baştan yüklenecektir. IP adresiniz var ise değiştirin, yoksa kaldırın. Daha sonraki aşamada ise, aygıt yöneticisine giriş yapın.

Bilgisayarözellikleraygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcıya girelim. Burada internet bağlantınızın bağlandığını görebilirsiniz. Eğer hala daha sorun devam ediyorsa, ağ bağdaştırıcılarında başka Wireless Driveri var mı diye kontrol edin.

Eğer varsa, onları da kaldırmanız gerekecektir.  Eğer Wifi şifre kırma programı yüklediyseniz, görev yöneticisinden, Hizmetlere tıklayıp, en aşağıdaki yine hizmetler seçeneğinden yüklediğiniz programı görebilirsiniz. Bu programı da durdurabilirsiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra bilgisayarınızı tekrardan kapatıp açmanız gerekir. Açıldığı zaman ağ bağlantısında bir sorun yaşamayacaksınız. En azından bir bilgisayarcıdan yardım almadan ve masraf yapmadan önce kendi sorunlarınızı bu şekilde çözüme ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir