192.168.l.l Ara Yüze Giremiyorum

Sahip olduğumuz modem ile alakalı olarak yapacağımız her türlü işlemde giriş yapmamız gereken IP adresi 192.168.l.l adresidir. Ancak pak çok kişinin “192.168.l.l ara yüze giremiyorum” gibi sorunlar yaşadığı bilinen bir durum olmaktadır. Bu noktada yapılması gereken belli başlı işlemler şunlardır;

 • Kullanılmakta olan her modemin ara yüz sayfasına girmek için 192.168.l.l adresi kullanılmamaktadır. Büyük olasılık ile yanlış IP adresini kullanıyor olabiliriz. Bu sebeple modem ayarlarınızı düzenlemek için giriş yapmak adına 192.168.2.1, 10.0.0.2, 192.168.1.254, 10.0.0.1 ya da 10.0.0.3 IP adreslerini deneyebilirsiniz.
 • Eğer kullanmakta olduğunuz IP adresinin doğru olduğundan emin iseniz bu aşamada giriş yapmak adına modeminizi kapatıp birkaç dakika bekledikten sonra tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde söz konusu olan modem ara yüzünü ulaşma olanağı bulabilirsiniz.
 • Bir başka ihtimal ise kullanmakta olduğumuz internet tarayıcısı ile alakalı olarak giriş yapma problemi yaşanıyor olması ihtimalidir. Daha net söylemek gerekir ise söz gelimi hali hazırda kullanmakta olduğumuz internet tarayıcısı Google Chrome ise bu sistemde yaşanmakta olan bir hata yüzünden modem ara yüz sayfasına ulaşma konusunda sıkıntı yaşıyor olma ihtimalimiz de mevcut olan durumlar arasında yer almaktadır. Bu konuda yapmamız gereken ise bilgisayarımıza ya da kullanmakta olduğumuz cihaza başka bir internet tarayıcısı yüklemek sureti ile yeniden giriş yapmayı deneme işlemidir. Örnek vermek gerekir ise Mozilla Firefox ya da Internet Explorer üzerinden giriş yapmaya çalışabilirsiniz.

Birden fazla tarayıcı ile deneme yaptığınız halde hala ara yüze erişme olanağı bulamadı iseniz bu aşamada size tavsiye edeceğimiz diğer bir yöntem sahip olduğunuz modeme reset atmak olacaktır. Her marka cihaz için reset atma yöntemi farklı olmakla beraber bu konuda en sağlıklı bilgiyi cihazınızın kullanım kılavuzundan edinmek mümkün olmaktadır.

Tüm bu uygulamalara rağmen yine de giriş yapamadı isek uygulayabileceğimiz tek yöntem modemimizin yetkili servisi ile iletişime geçmektir. Bu sayede mevcut olan sıkıntımızı işinin ehli kişilere anlatarak kısa sürede sorunu tespit etmelerini ve çözüm sunmalarını sağlayabiliriz.

3 thoughts on “192.168.l.l Ara Yüze Giremiyorum

 1. Mert dedi ki:

  Çıkış

  • Mustafa dedi ki:

   198.162.1.1 ben bunu kullanıyorum wi-fi şifreyi değiştirirken wi-fi şifresi yok oldu ve şimdi 192.168.1.1 sayfaya giremiyorum ve sorunu duzeltemiyorum yardım edin lütfen

 2. balyan dedi ki:

  ben otomatik modem restart botu yaptım 10 20 üstüste denemeden sonra 192.168.1.1 e giremedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir