192.168.l.l Huawei

192.168.l.l modem ara yüzüne giriş yapabilmek adına kullanılan bir ip adresidir. Modeminizin ara yüzüne giriş taptığınız zaman, modeminize dair tüm bilgileri kişiselleştirebilir, yapılandırabilir ve her şeyi dilediğiniz şekilde düzeltebilir, kendinize kullanım kolaylığı yaratabilirsiniz. Kulanım kolaylığından ziyade, güvenlik açısından birçok açığınızı kapatabilirsiniz. Tüm bunlar için modem üretici firmalar, modemlerin içerisine yerleştirdikleri yazılımlar sayesinde, kullanıcıların modemlerini yapılandırabilmesini sağlamıştır. İşte bu yapılandırma işlemlerini yazılıma ulaşmanızı sağlayan bu ip adresi yardımıyla yapabiliyorsunuz. Huawei modemler, Turkcell Superonline’a aittir. Her modemin ip adresi farklı şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda ara yüze girişinizi sağlayan kullanıcı adı ve şifte bilgileri de, yine modemden modeme farklılık göstermektedir.

Huawei Modem Girişi Nasıl Yapılır?

  • Modeminizin bilgisayarınıza bağlandığından emin olun.
  • İnternete bağlanmak için kullandığınız tarayıcınızı açın ve 192.168.l.l yazarak, enter tuşuna basın.
  • Karşınıza bir ekran açılacak. Modeminizin ara yüzüne gitmenizi sağlayacak son aşama budur. Burada kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girmeniz gerekir. Turkcell Superonline Huawei modeminiz için kullanabileceğiniz  kullanıcı adı ve şifreler şu şekildedir:
  1. Kullanıcı Adı admin, Şifre superonline
  2. Kullanıcı Adı admin, Şifre admin
  3. Kullanıcı Adı admin, Şifre password
  4. Kullanıcı Adı admin, Şifre ttnet
  5. Kullanıcı Adı admin, Şifre 1234
  6. Kullanıcı Adı admin, Şifre süperonline

Bu kullanıcı ismi ve parolaları deneyerek modeminizin ara yüzüne giriş sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki bu kullanıcı adı ve şifre örnekleri yalnızca  Turkcell Superonline Huawei modemleri için geçerlidir. Herhangi başka bir modem için kullanmanız işe yaramayacaktır. Eğer kullanıcı adınızı ve şifrenizi daha önce değiştirdiyseniz ve hatırlamıyorsanız, bu saydıklarımızı denemenizde fayda etmeyecektir. Bu durumda yalnızca modeminizi sıfırlamanız gerekir. Modeminizi sıfırlamak için, modemin arka kısmında yer alan sıfırlama butonuna 10 saniye basılı tutmanız yeterli olacaktır. Bu işlem sonucunda modeminiz fabrika ayarlarına geri döner. Kurulumu tamamlandıktan sonra yukarıda saydığımız aşamaları tekrarlayarak, ara yüze giriş yapabilirsiniz.

  • Tüm bu işlemler tamamlandığında modemin ara yüzüne girmiş olursunuz. Kablosuz butonuna tıklayarak modeminize ilişkin tüm ayarları kolayca yapılandırabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir