192.168.l.l/login.html airties

Kullanmakta olduğunuz modemin markası Airties ise bu aşamada yapacağınız her türlü işlemi gerçekleştirmek adına kullanacağınız IP adresi 192.168.I.I  olmaktadır. Bu sebepten dolayı da bugünkü yazımızın konusu bahsi geçen marka modemi kullanmakta olan yapacağı işlemleri ve ayarlamaları kolaylaştırmak adına 192.168.l.l Airties olmaktadır.

İlk aşamada bu marka cihaz ile alakalı olarak düzenlemeniz gereken bazı ayarlamalar mevcut ise ilk aşamada belirtilmelidir ki bu işlem için size belli bir kullanıcı adı şifre gerekmektedir. Bunlardan bazıları ise aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır;

  1. Kullanıcı adı: Bu kısım boş bırakılır ya da admin yazılır,
  2. Şifre: Bu aşamada da ya şifre kısmını boş bırakmanız gerekmekte ya da ttnet yazmanız gerekmektedir.

192.168.l.l ttnet

Şifreyi girmek için gerekli olan ekrana giriş sağlamak için ise yapmanız gereken internete bağlanmak için kullanmakta olduğunuz cihazda yüklü olan tarayıcının adres çubuğuna söz konusu olan IP adresini girmektir. Bu aşamadan sonra direk olarak sizde kullanıcı adı ve şifre talep edecek olan giriş ekranına ulaşmanız mümkün olmaktadır. Buradan da yazımızın başında belirtmekte olduğumuz bilgileri girmek sureti ile ayarlamaları yapacağınız ekrana son derece rahat bir şekilde ulaşma imkanınız mevcut olmaktadır.  Bu aşamada yapabileceğiniz ayarlardan bazıları ise şunlardır:

  1. Yeni almış olduğunuz ya da yeniden kurmanız gereken modemlerin kurulun ayarlarını gerçekleştirmek,
  2. Sahip olduğunuz modeme ait olan isim ayarlarını yapmak,
  3. İnternet kullanım güvenliği açısından son derece büyük önem ihtiva eden şifre işlemlerini yapmak,
  4. Modemimize daha fazla cihazı kablolu olarak bağlayabilmek adına kanal açma işlemi yapmak ya da hali hazırda var olan kanalları kapatma işlemleri yapmaktır. Bu işlemlere başka bir deyiş ile port açmak ya da port kapatmak adı da verilmektedir,
  5. Modemiz ile alakalı olan paylaşım ya da otomasyon işlemleri gerçekleştirmek,
  6. Hiçbir karasal bağlantı ya da uydu alıcısına ihtiyaç olmaksızın televizyon bağlantısı kurabilmek için ya da başka bir deyiş ile söylemek gerekir ise IP TV işlemi gerçekleştirmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir