192.168.l.l ttnet

Ülkemizde mevcut olan birkaç farklı internet sağlayıcısı bulunmak ile beraber bunlardan biri ve en çok tercih edileni de Ttnet olmaktadır. Ülkemizde en yaygın alt yapı sistemine de sahip olmakta olan bu firmayı tercih etti iseniz ve kullanmakta olduğunuz modemin markasına göre işlem yapma olanağı bulabildiğiniz IP adresi de 192.168.l.l ttnet ise bugünkü yazımız tam size göre, çünkü bahsedeceğimiz konu 192.168.l.l ttnet sistemi ile alakalı olmaktadır.

192.168.l.l ttnet Ne İşe Yarar?

Bu adres kullanmakta olduğunuz modem ile alakalı olarak akla gelebilecek her türlü işlemi yapabileceğiniz bir sitesinin giriş linki olma özelliği taşımaktadır. Bu site üzerinden yapılma imkanı bulunan belli başlı işlemler ise şunlardır;

 1. Yeni almış olduğumuz ya da yeniden kurmak istediğimiz modemler ile alakalı olarak kurulum işlemi gerçekleştirmektir. Bu işlemi gerek siz gerekse de yetkili servis yapsa dahi bahsi geçen IP adresi kullanılmaksızın işlem yapmak mümkün olmamaktadır.
 2. Eğer kullanmakta olduğunuz internet ağına bir isim vermek, mevcut olan ismi değiştirmek ya da kaldırmak veya yine kendinize ait olan internet ağına bir şifre koymak ya da mevcut olan şifreyi kaldırmak ya da değiştirmek isterseniz bu noktada 192.168.l.l ttnet adresini kullanmanız gerekmektedir.
 3. Eğer cihazınıza kablolu olarak bağlamak istediğiniz başka bilgisayarlar varsa ve yeterli port sayısı da mevcut değil ise yine söz konusu bu IP adresi üzerinden port açma işlemi yapabilme imkanınız mevcut olmaktadır. Aynı şekilde hali hazırda kullanılmakta olan bir portu da kapatabilmektesiniz.
 4. Diğer bir yapılacak işlem ise kullanmakta olduğumuz modem ile alakalı olarak kablosuz bağlantı olanaklarını içeren Wlan ayarlarını yapmaktır.
 5. Bir diğer alternatif de yine modeminiz ile alakalı olarak kablolu bağlantı ayarlarını içeren Lan ayarlarıdır.

192.168.l.l ttnet Nasıl Giriş Yapılır?

İlk olarak kullandığınız cihazda yüklü olan tarayıcının adres çubuğuna 192.168.l.l  adresini yazmamız gerekmektedir. Bu aşamada karşımıza yeni bir sayfa çıkacak ve bu sayfa üzerinden bir kullanıcı adı ve şifre talep edilecektir. Bahsi geçmekte olan bu bilgelerin tamamını girerek giriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

3 thoughts on “192.168.l.l ttnet

 1. ARYEN dedi ki:

  ŞİFREYİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM

 2. nihat ünal dedi ki:

  Bilgisayar şifremi değiştiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir