Airties Modem Arayüz Şifresini Unuttum

192.168.1.1 – 192.168.l.l Giriş.  192.168.1.1 ip adresi Airties, Superonline, Huawei, Cisco, TP-Link, Pikatel, ZyXEL, TTnet .

Dünyamızın işleyiş sistemi artık teknolojiye bağlı olarak gelişmektedir. Hayatımızın her aşaması, her alanı artık teknolojiyle şekillenmektedir. Teknoloji her konuda en büyük yardımcımız olmaya devam etmektedir. Teknolojinin hızlı gelişimiyle de paralel olarak eskiden zor olan tüm işler kolaylaşmakta ve hız kazanmaktadır. Özellikle son yüz yıl içerisindeki gelişmeler dünyayı şekillendirecek kadar önemli boyutta olmuştur.

Günümüzde en büyük teknoloji bilindiği üzere internettir. İnternet sayesinde tüm işler kolaylaşmakta, uzaklar yakın olmakta, eskiden çözülmesi oldukça güç olan pek çok problemin çözümü oldukça basitleşmektedir. İnternet artık tüm gelişimiyle hayatımızın her yerindedir. Evde, okulda, iş yerlerinde, hastanelerde ve hatta sokaklarda internet hizmetinden faydalanabilecek kadar gelişmiş bir hizmet ağı sunulmuştur.

İnternet artık bizim için olmazsa olmaz bir hal almıştır. Tüm işlerimizin temelinde internet yatmaktadır ve o olmadan hemen hemen bütün işler ilerleyişini durdurmaktadır. Tüm resmi kurumların işleyişi, hastanelerin işleyişi, bankaların işleyişi, özel şirketlerin işleyişi kısaca dünya sisteminin işleyişi artık internet aracılığı ile sağlanmaktadır.

Tüm bu sebeplerden dolayı her ev ve her iş yeri internet bağlatmak zorundadır.  İşlerini yürütmek isteyen herkes internet kullanmak amacıyla bu bağlantıyı sağlamak için başvuruda bulunmaktadır. Günümüzde interneti olmayan hemen hemen hiçbir ev ya da iş yeri kalmamaktadır. Herkes internetin özelliklerinden faydalanabilmek için gerekli yerlere başvuruda bulunmakta ve bunun sonucunda da bağlantı kurabilmek için gerekli olan en önemli araç olan modem sahibi olmaktadır.

Farklı farklı markalarda pek çok modem bulunmakta olup bunlardan biri de Airties marka modemdir.  Bu marka modem de oldukça yaygın ve kullanışlıdır. Kullanım aşamasında zaman zaman bazı problemlerle de karşılaşmak olağandır. Bunlardan biri de modem ara yüzü şifremizi unutmaktır. Bu sıkıntı hemen hemen herkesin başına gelebilen oldukça yaygın bir problem olmakla birlikte çözümü de oldukça kolaydır.

Modemimizin şifresini unuttuysak öncelikle Airties internet sitesine girmeli ve gerekli yönergeleri takip ederek modem kurulumuna girip modemimizin şifresini sıfırlayarak yeni bir şifre belirleyip problemimizi bu şekilde basit bir şekilde halledebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir