192.168.1.1 Turkcell

Bilgisayarlar için internet sağlayıcı olarak en sık kullanılan ağ hiç şüphesiz Turkcell’dir. Turkcell müşterileri için hızlı ve güvenilir internet kullanımı için Turkcell Superonline ile hizmet vermektedir. Turkcell Superonline ile farklı model ve marka modemler ile internete bağlanabilirsiniz. Sonrasında internetin tadını doya doya çıkarabilirsiniz.

192.168.1.1 Turkcell nedir? ADSL bağlantısı 192.168.l.l Turkcell ile sağlanabilir mi? Kurulum esnasında sıkıntı yaşanırsa nereden destek alabilirim? Soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

192.168.1.1 Süperonline ile yeni aldığınız modeminize kurulum sağlayabilirsiniz. Kurulum için modeminizin kullanım kılavuzundan rahatlıkla destek almanız mümkün. Bilgisayarınızda modem kurulumunu sorunsuz olarak gerçekleştirdiniz. Ancak kurulum sağlandıktan sonra ADSL hizmetiniz olmasına rağmen internette sorun yaşıyor iseniz yapmanız gerekenler:

– Telefonun çevir sinyalinin kontrol edilmesi gerekir.

– Telefon hattı direk olarak modeme bağlı olmalıdır.

– Modem üzerinde yer alan DSL ışığının sabit olarak yanması gerekir. Eğer yanmıyor ise Turkcell Superonline Müşteri Hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Turkcell Superonline Hız Testi Yapma

Eğer Turkcell Superonline internet bağlantınızın hızında bir yavaşlık olduğunu fark ettiyseniz hız testi yapmanızı öneririz. Hız testi yapmadan önce yapmanız gereken kontroller ise şu şekildedir.

 • Modemin sadece kurulumu sağlanan bilgisayar tarafından kullanılması gerekir. Farklı bir cihazdan aynı modeme bağlantı gerçekleşir ise bu durum internet bağlantısının yavaşlamasına neden olabilir.
 • Bilgisayarda yer alan DNS ayarlarının otomatik olarak çalışıyor olması gerekir.
 • Bilgisayardaki Proxy ayarlarının devre dışı bırakılmış olması gerekir.
 • Bilgisayarınızda yer alan anti virüs programlarını hız testi bitene kadar kapatmanız gerekir.
 • Hız testi esnasında sadece testin açık durumda olması gerekir. Diğer programları kapatmanızı öneririz.

Hız testi sonucunda istediğiniz sonuca ulaşamadıysanız müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz. Superonline müşteri hizmetlerinden aşağıdaki durumlarda da destek almanız mümkün.

2 thoughts on “192.168.1.1 Turkcell

 1. Cevat dedi ki:

  Modem aktif ama baģlanamıyorum

 2. ابو محمد الإدلبي dedi ki:

  سيئ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir