WİFİ Şifre Değiştirme

192.168.1.1 ne anlama gelir? 192.168.1.1 nerelerde kullanılır? 192.168.1.1 WİFİ hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? 192.168.1.1 WİFİ şifre girişi, 192.168.1.1 WİFİ şifre değiştirme işlemleri nasıl yapılır. Tüm detayları ile birlikte ekli yazımızda bu bilgilere ulaşmanız mümkün.

Dilerseniz öncelikle 192.168.1.1 nedir? Bu konu hakkında biraz bilgi verelim. 192.168.1.1; modem aracılığı ile internete erişim sağlayan kullanıcıların kurulum esnasında kullandığı IP adresidir. IP adresi her modem markasına göre değişiklik gösterebilir. Ancak en çok kullanılan modem ara yüzü yani IP adresi kesinlikle 192.168.1.1’dir.

WİFİ kullanıcıları, 192.168.1.1 WİFİ şifre girişi ve şifre değiştirme işlemlerini nasıl yapabilirler? Bu konuyu karışıklık olmaması açıdan iki başlık altında değerlendirmek istiyoruz.

 

 • 168.1.1 WİFİ ŞİFRE GİRİŞİ: Yeni alınan modemlerde bu işlem gerçekleştirilir. Modem kurulumu da diyebiliriz. Adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak ilerlerseniz bir sonraki ekranda sizden kullanıcı adı şifre bilgileri talep edilecek. Bu bilgilere modemin arka tarafına bakarak ulaşabilirsiniz. Genelde kullanılan kullanıcı adı ve şifre bilgileri; Kullanıcı Adı: admin, Şifre: admin’dir.
 • 168.1.1 WİFİ ŞİFRE DEĞİŞTİRME İŞLEMİ: Bu işlem iki amaçla yapılabilir.
 • Yeni satın alınan modemlerin kurulum işlemi esnasında girilen standart şifrenin ( admin ) değiştirilmesi talep edilir. Diğer kullanıcıların sizden habersiz internetinizi kullanmasını engellemek için şifre değiştirme işlemi yapılmadan kurulum tamamlanmaz. Yeni şifrenizi oluştururken zor bulunabilen bir şifre olması önemlidir. Yeni şifre girişi yapıldıktan sonra onay için tekrar girişi talep edilir ve doğru giriş sağlandıktan sonra işlem tamamlanır.
 • Mevcutta kullandığınız WİFİ şifrenizi değiştirmek istiyorsanız; bilgisayarınızda oturum açtıktan sonra kablosuz ağlara bağlanmanız gerekecektir. Sonrasında WİFİ alanını tıklayarak ilerlemelisiniz. Kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizi buradan değiştirmeniz mümkün.

Modem kurulumu esnasında en sık karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi de giriş esnasında herhangi bir sıkıntı yaşanırsa ne yapılması gerektiğidir. Yapılması gereken işlem aslında çok basit. Eğer modem kurulumu esnasında bir sıkıntı olursa; modeminizi resetleyerek işlem adımlarını tekrarlayabilirsiniz. Cihazın başlatma tuşuna bir süre basılı tutarak, modeminizi fabrika ayarlarına geri döndürmüş olursunuz. Sonrasında kurulumu yeniden başlatabilirsiniz.

9 thoughts on “WİFİ Şifre Değiştirme

 1. admin dedi ki:

  sizi seviyorum

 2. Samet dedi ki:

  Yeni şifre kırma programı

 3. MEVLÜT ALTINTAŞ dedi ki:

  internet şifre değiştir

 4. Esvet dedi ki:

  Wifi şifresi

 5. mustafa dedi ki:

  ben 192,168,1,1 giriyorum bende kulanıcı adı şifre çıkmıyor

  • OGUN dedi ki:

   192.168.1.1 girmeme rağmen hiçbir şekilde şifreyi değiştiremiyorum böyle bi saçmalık olur mu?

   • erol dedi ki:

    Varsayılan bilgilerinizle giriş yapmanız gerekmektedir. Modem markanıza ait varsayılan bilgilerini sitemizden bulabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir