192.168.l.1 superonline

Kullanmakta olduğumuz interneti sağlamakta olan belli başlı firmalar mevcut olmak ile beraber bunlardan biri de Super Online olmaktadır. bahsi geçen bu internet ağına bağlanmak için kullanmakta olduğumuz cihazlara  da modem adı verilmekte olup bu modemleri internet sağlayıcısına bağlamak ve daha başka pek çok işlemi yapmak adına belli bir IP adresi gerekmekte olup bu sebepten dolayı  bugün 192.168.I.I SüperOnline uygulamasından bahsedeceğiz.

Eğer sizin de internet sağlayıcısı olarak seçtiğiniz firma ülkenin en hızlı ve en kaliteli yeri olarak bilinmekte olan Super Online ise ve kullanmakta olduğunuz modemin markasına göre değişmekte olan IP adresiniz de 192.168.I.I ise bu bilgiler dahilinde yapabileceğiniz işlemlerden bazıları yazımızın devamında belirtilmektedir.

İlk aşamada bilmesiniz ki modeminin ile alakalı olarak yapmak istediğiniz hemen hemen her türlü işlem için söz konusu olan bu adrese ihtiyacınız olmaktadır. Bu çerçevede ilk aşamada giriş işlemi ile alakalı bilgi vermek faydalı olacaktır.

192.168.I.I SüperOnline Nasıl Giriş Yapılır?

İlk aşamada internete bağlanmak amacı ile kullanacağımız cihazda hali hazırda yüklü olan tarayıcının adres çubuğuna 192.168.I.I adresini yazmamız gerekmektedir. Daha sonraki aşamada karşımıza yeni bir sayfa çıkacak olup bu sayfada bizden kullanıcı adı ve şifremiz talep edilecektir. Eğer daha önceden bu bilgileri değiştirmedi isek bahsi geçen internet sağlayıcısı için genel olarak kullanıcı adı superınline , şifre ise admin olarak tespit edilmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra gerekli ayarlamaları yapma olanağı bulabileceğiniz sayfaya giriş yapma olanağı yakalayacaksınız.

192.168.I.I SüperOnline Hangi İşlemler Yapılır?

Detayları anlatılmakta olan giriş işlemini yaptıktan sonra bu sayfa üzerinden yapılabilecek belli başlı işlemler ise şunlardır:

  1. Kullanmakta olduğumuz modemin kurulumunu yapmak için gerekli olan tüm işlemler,
  2. Modemimize isim vermek ya da isim değiştirmek veya şifre koymak, değiştirmek ya da mevcut olan şifreyi değiştirmek,
  3. Port açmak ya da port kapatmak,
  4. Lan ayarı ya da Wlan ayarı yapmak,
  5. Otomasyon ya da paylaşım ayarları yapmak,
  6. IP kamera ya da IP TV işlemleri gerçekleştirmektir.

One thought on “192.168.l.1 superonline

  1. mustafa dedi ki:

    şifremi degişdiremedim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir